تاریخ انتشار
۷ تیر ۱۴۰۰
دسته بندی
تعداد بازدیدها
515 بازدید
34,000 تومان

مقاله پاورپوینت درباره دلایل رشد و توسعه کشور ایالات متحده امریکا

مقاله دلایل رشد و توسعه آمریکا

موضوع مقاله : دلایل رشد و توسعه کشور ایالات متحده امریکا

نوع فایل : (پاورپوینت) – قابل ویرایش میباشد.

گرایش : رشته مهندسی کامپیوتر درس شیوه ارائه مطالب

مقاله پاورپوینت دلایل رشد و توسعه کشور ایالات متحده امریکا برای دانشجویان و دانش آموزان رشته کامپیوتر و غیره .. ما در اینجا در مورد دلایل رشد و توسعه کشور ایالات متحده امریکا توضیحات کامل به صورت قالب فایل پاورپوینت (pptx) آورده ایم.

این مقاله پاورپوینت دارای صفحه مشخصات فردی است و دارای ۱۰ اسلاید می باشد. به طور کامل این فایل قابل ویرایش می باشد و در قالب پاورپوینت است. می توانید آن را مطابق با سلیقه خودتان ویرایش نمایید.

مقدمه ای از این مقاله.. مقاله دلایل رشد و توسعه آمریکا

از زمانی جنگ دوم جهانی تا کنون تحقیق و توسعه منبع اصلی رشد و دگرگونی جامعه های صنعتی تشخیص داده شده است . پیش از جنگ جهانی دوم ، فعالیت های تحقیق توسعه عمدتأ در صنایع نظامی ایالات متحده آمریکا ، ژاپن و اروپا متمرکز بود . در آن زمان مؤسسات تحقیق توسعه نسبتأ کوچک بودند. مدیریت این مؤسسات به پیچیدگی امروز نبود و رویارویی تحقیق و توسعه با دیگر عوامل به سادگی صورت می گرفت.

در پایان جنگ جهانی دوم ، ایالات متحده آمریکا در زمینه های مختلف تکنولوژی ( در مقایسه با بقیه جهان) به صورت تعیین کننده پیش افتاد. همان زمان که کشورهای صنعتی اروپا و ژاپن برای تجدید بنای ویرانی های جنگ می کوشیدند ، ایالات متحده از طریق سرمایه گذاری بر روی نتایج بدست آمده از فعالیت های تحقیق و توسعه زمان جنگ به سرعت پیشرفت کرد . امروزه تحقیق و توسعه در سراسر دنیای صنعتی یک فعالیت عمده صنعتی شده است.

تحقیق و توسعه چیست ؟

تحقیق و توسعه عبارت از کار خلاقی است که بطور منظم برای افزایش ذخیره علمی و دانش فنی و نیز استفاده از این دانش در اختراع و طرح کاربرهای جدید انجام می شود.

فرایند تحقیق و توسعه عبارت از شناسائی نیاز یا استعداد ، پیدایش اندیشه ها ، آفرینش ، طراحی ، تولید و معرفی و انتشار یک محصول یا نظام تکنولوژیک تازه است.

یونسکو تحقیق و توسعه را چنین تعریف کرده است : هر گونه فعالیت منسجم ، خلاق در جهت افزایش سطح دانش و معرفت علم اعم از دانش مربوط به انسان ، فرهنگ ، جامعه و استفاده از این دانش برای کاربردهای جدید.

تحقیق و توسعه در آمریکا مقاله دلایل رشد و توسعه آمریکا

کشور آمریکا سابقه موفقی در تولید و انتقال دانش فنی و تجاری سازی نتایج تحقیقات دارد، به طوری که تجاری سازی نتایج تحقیقات نقش بسیار عمد های در توسعه و رشد اقتصادی آن کشور ایفا می نماید.

تمرکز اصلی تحقیق و توسعه صنعتی در آمریکا و بسیاری از کشورهای

جهان در جهت رشد تجاری و اقتصادی است. این سیستم بسیار پیچیده، بر اساس ارتباط نزدیکتر و مستقیم بین صنعت، دانشگاه و دولت می باشد.

تعدادی از عوامل مهم در تجاری سازی نتایج تحقیقات در کشور آمریکا عبارتند از:

  • بودجه انتقال دانش فنی؛
  • قوانین مالکیت فکری؛
  • تحصیلات عالی و خودکار آفرینی؛
  • وضع قوانین و سیاستهای برخورد با شرکتهای کوچک؛
  • نوآوری ها و برنامه های ویژه دولتی.

لینک دانلود این مقاله به صورت کامل بعد از خرید قانونی نمایش داده می شود.

ادامه مطلب

راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.